Dış Filtre Hakkında

Dış Filtre

Dış Filtre Hakkında 

Dış filtre akvaryumun suyunu, akvaryumun dışında filtreleyip tekrar akvaryuma gönderen ve bu şekilde döngü ve filtrasyonu sağlayan bir araçtır. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Dış Filtrelerİç Filtrelerden farklı olarak daha fazla temizliği sağlar.

Dış Filtre Tavsiyesi: Çok küçük akvaryumlarda kullanılması tavsiye edilmez. (100 litre aşağısı)

Dış FiltreSeçimi: Dış filtre seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk şey akvaryumun hacmidir.

Dış FiltreTemizliği: Dış filtre temizliğinin, akvaryumdaki suyun çok kirlenmeden yapılması gerekmektedir. Kirlilikten dolayı su, sararmış vaziyetteyse yapılan temizlik için geç olacaktır. Bu durum hem akvaryumdaki canlıları hem de yararlı bakteri kolonilerini kötü etkiler. Dış Filtrenin Temizlenme zamanının geldiğini debisinin düşmesinden anlayabilirsiniz. Eğer filtrenizin içinde seramik değil de elyaf varsa, atıklar elyafın içinde çabuk birikeceğinden daha sık temizlemeniz gerekmektedir. 
Dış Filtre Temizliğindekullanılan su yine akvaryumdan çekilen su olmalıdır. Dış Filtrenin çeşme suyuyla temizlenmesi içerisindeki yararlı bakterilerin ölümüne sebep olur. Malzeme temizliğinin ovalamadan, kabaca su tutularak yapılması yeterli olacaktır.

Akvaryum Dış Filtre Tamiri

 Dış filtrenin çalışmaması, su sızdırması, çok ses çıkartması gibi durumlar Dış Filtrelerin sıkça rastlanan sorunlarından yalnızca birkaçıdır. Dış Filtrenin çalışmamasının pek çok sebebi olabilir ve her sebep için farklı bir tamir şekli mevcuttur. Su sızdırması olayı, conta dediğimiz malzemeden kaynaklı olur, ya malzeme değişimi ya da tamiri gereklidir ve çoğu Dış Filtrenin malzemelerini bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Çok ses çıkartması durumu ise hemen her Dış Filtrede görülen bir sorundur ve tamiri mümkün değildir. İnternette Sessiz Dış Filtreleri aratacak olursanız birçok farklı sitede pek çok farklı yoruma ve öneriye denk gelebilirsiniz ancak hiçbir Dış Filtre ne akvaryumu temizlemesi bakımından ne de ses kirliliğini önlemek açısından tam anlamıyla işinizi görmez. Bu sorunları tekrar tekrar yaşamamanız adına bizim size önerimiz ise Biolife Filtreleri olacaktır.

Etiketler: Dış Filtre, Dış Filtre Tamiri, Dış Filtre Öneri, Dış Filtre Temizliği, Sessiz Dış Filtre, Dış Filtre Satın Al
Eylül 27, 2018
Listeye dön