Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Sobo WP 2880 25 watt 1800 L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu
Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Venusaqua U6603 25 watt 1800L/H Motorlu

Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Sobo WP 2880 25 watt 1800 L/H Motorlu (TekliFloraMonera2880)

Marka : Biolife
Fiyat : ₺385,00(KDV Dahil)

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

 

 

Dış Filtreden Çok Daha Üstün Yeni Akvaryum İç Filtre Sistemi      Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Tekli Flora Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

 

Tekli Flora Ve Monera Akvaryum İç Filtre Sistemleri.

Sobo WP 2880 25 watt 1800 L/H Motorlu

 

 

MONERA FİLTRE İLE BİRLİKTE SUNULAN ORTA VE İNCE GÖZENEKLİ SÜNGERLER

KULLANIM ZORLUĞU YAŞATTIĞI İÇİN

ÜRÜN İÇERİĞİNDEN KALDIRILMIŞTIR.

MONERA FİLTREYİ KALIN GÖZENEKLİ SÜNGERLER İLE KULLANMANIZ TAVSİYEMİZDİR.

ÖZELLİKLE FLORA İLE BİRLİKTE KULLANIMLARDA

AŞAĞIDAKİ VİDEODAKİ

 

 

SÜNGERLERE OLUK AÇMA İŞLEMİNİ MUHAKKAK UYGULAYIN.

 

 

BIOLIFE MONERA Filtrenin

Çok Daha Dengeli Ve Çok Daha Uzun Sürede

Dolmasını Sağlayan - Süngerlere Oluk Açma Yöntemi

 

 

 


 

Dış Filtre, Monera Filtre, Flora Filtrenin Bakteri Tutma Hızı Ve Miktarı Deneyi

 

 

Akvaryum

su seviye yüksekliği en az 30 cm olan,

Akvaryumun

eni en az 22 cm olan,

200 ila 500 litre arası akvaryumlarda kullanılır.

Akvaryum uzunluğu 200 cm, balık sayısı yoğun, balık boyları büyük ve yoğun,

300 - 500 litre ve üstü akvaryumlarda ekstra 1 adet Monera U6603 - wp2880 veya Flora WP-2990 kullanılabilir.

Bu tarz 200 cm uzunluğunda, yoğun ve büyük balıklar olan akvaryumlarda

biri sağ camda diğeri sol camda çalıştırılarak aynı zamanda suyun daha iyi karışması sağlanır.

  

 

 

Biolife Filtrelerde Kullandığımız İthal Motorların

Test Cihazında Yaptığımız Watt Ölçümlerinin Sonuçları

WP-1990  –  5,5 watt ila 6,5 watt arası Elektirik Tüketimi

WP-1250  -  8 watt ila 9 watt arası Elektirik Tüketimi

WP-2990  - 16 watt ila 18 watt arası Elektirik Tüketimi

U6603  - 15 watt ila 17 watt arası Elektrik Tüketimi

U6604  - 12,5 watt ila 15 watt arası Elektirik Tüketimi

BL-2668  - 12,8 watt ila 15 watt arası Elektrik Tüketimi

BL-3668  - 16 watt ila 17 watt arası Elektrik Tüketimi

Sobo WP-2880 16 - 17 watt  arası elektrik tüketimi

 

 Tekli Flora Ve Monera iki farklı filtre sistemi olmasına rağmen,
birbiri ile entegre çalışabilen çok daha üstün filtre sistemidir.
Monera'nın motor yapısı 2 adet çıkışdan oluşmaktadır.
Çıkışlardan bir tanesinden boru vasıtası ile Flora filtre sistemine göndererek,
iki kat (Turbo) temizlik elde edilir.

 

 

 

MONERA KULLANMA TALİMATLARINI İNDİREBİLİRSİNİZ

KULLANMA TALİMATI PDF

Yeni Çıkardığımız Flora Ve Monera Aparatlarının

Tanıtım Videosu.

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

 

Biolife Flora - Monera - Dış Filtre Sistemlerinin Bakteri Tutma Hızı Deneyi

 

 

 

FLORA, MONERA VEYA  TEKLİ FLORA FİLTREYİ KULLANMADAN ÖNCE MUHAKKAK İZLEYİN

 

 

 

 

 

FLORA VE MONERA KURULUM VİDEOSU

   

 

 

BIOLIFE MONERA Filtrenin

Çok Daha Dengeli Ve Çok Daha Uzun Sürede

Dolmasını Sağlayan Kullanım Yöntemi

 

 

 

 

FLORA VE MONERA YIKAMA VİDEOSU

 

 

BIOLIFE MONERA FİLTRENİN ÖZELLİKLERİ 

 

MONERA filtre, sirkülasyon motoru ile çalışabilen, sirkülasyon motoru ile kuvvetli çalışmasına rağmen, Monera’nın orta bölümünde bulunan temiz su haznesinden vakum etkisi yaparak çektiği pisliği, filtre bölümünde bulunan sünger ve keçe bölümlerine pisliği sıkıştırarak hapsedebilecek TÜRK PATENTLİ – TÜRK MARKASI -  YENİ filtre sistemidir.

 

Monera filtre sistemi; kısa ve uzun olmak üzere 2 farklı ölçüde pis su çekme aparatı, 3 adet sağda, 3 adet solda olmak üzere, sökülüp takılabilen aparatlı, toplam 6 adet farklı gözeneklere ve özel yapıya sahip biyolojik süngerler, 2 adet kızaklı aparat, bu aparatlara takılıp çıkarılabilen 2 adet keçe, temiz su çekme bölümü ve bu bölüme takılan motordan oluşur.

  

Monera filtre kasası uzun yıllar boyu kırılmadan, çatlamadan kullanılabilmesi için, çok sağlam plastik türü olan Polikarbonat’dan şeffaf olarak üretilmiştir. Filtrenin iç malzemeleri de kolay kırılmayan plastik yapısı kullanılmıştır. Biolife ürünlerimizin her parçasını bizlerden her zaman temin edebilirsiniz.

 

Monera Filtre sistemi tek başına kullanılabildiği gibi, istediğinizde Biolife Flora ile birliktede kullanabilirsiniz. Monera filtre Flora ile birlikte entegre kullanıldığında akvaryumunuzda bakteri miktarı ve florası çok daha fazla üst düzeyde olacağından ve daha fazla bakteri daha uzun süre akvaryum içinde kalacağından tavsiyemizdir.

 

Türk Patentli - Monera filtre sistemi,  (2 - 3 – 4 – 5 – 6 kovalı, ful filtre malzemeli) dış filtre sisteminin tutacağı bakteri ve pislikten çok daha fazlasını, çok daha hızlı tutabilen, aynı zamanda yararlı bakterilerin çok daha hızlı çoğalmalarını sağlayabilen üstün özelliklere sahiptir.

 

Dip çekimini tamamen yok eder. Monera filtre akvaryumda bakteri miktarını üst düzeye çıkartarak dip deki pislikleri posa haline getirir ve parçalanmalarını sağlar. Akvaryum dibini karıştıran balıklar sayesinde posa haline gelen pislikler havalanarak akıntı sayesinde çekim alanına gider ve Monera tarafından tutulur. Hapsedilir. Monera’nın hızlı bakteri geliştirebilmesi için akvaryumunuzda kesinlikle dip çekimiyapmayın.

 

Yavru balıkları siz istediğinizde çekmez: Akvaryumunuzda Monera filtrenin çekim alanına kapılacak minik yavrular olduğunda (aşağıdaki fotoğraftaki gibi) Monera filtrenin üst kapaklarını açık kullanarak ve filtre süngerini isteğe bağlı 5 mm – 20 mm dışarıya çıkartarak kullandığınızda, yavruların çekilmelerini engelleyebilirsiniz.

Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.                        Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.                  Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

 

Akvaryumdan temizlik için çıkartırken, tuttuğu pisliğin hiç birini akvaryuma  bırakmaz:  Monera filtre temizlik için akvaryumdan çıkarılırken hapsettiği pislikleri kesinlikle akvaryuma bırakmaz. Filtre temizliği rahat ve pratiktir.

 

Uzun süre elektrik kesintisi olsa dahi, elektrik geldiğinde dış filtre sistemlerinde en çok yaşanabilen, su kaçırma tehlikesi ve filtre haznesindeki pisliği akvaryuma tekrar vererek gereksiz balık ölümlerine yol açmaz.

 

Monera filtre sisteminde seramik, substrat, kömür, elyaf vb. sürekli gereksiz masrafa yol açan filtre malzemelerini kesinlikle kullanma ihtiyacı duymadan faydalı bakteriyi çok daha iyi geliştirme ve çoğaltabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede akvaryum suyunuzda kristal berraklığı masrafsız ve zahmetsiz oluşturur. Dış filtre sistemlerinde ve bazı iç filtre sistemlerinde kullanılan seramik, substrat, kömür, elyaf vb. malzemeleri Monera filtre sisteminde kesinlikle kullanmayın.

 

Akvaryumda kristal berraklık oluşturur ve koku yapmaz: Filtre bölümünde bulunan biyolojik süngerlerin farklı genişlikteki gözeneklerine, bakterilerin yuvalanmalarını ve çoğalmalarını sağlar. Akvaryumdan çekilen pis ve zararlı bakterili suyun, vakum etkisi sayesinde, yuvalanmış ve sıkıştırılmış bakterilerin arasından tamamına temas etmesini sağlayarak, zararlı bakterilerin tamamını yakalar. Azot döngüsünde görev alan yararlı bakterilerin gelişmesine ve çoğalmasına çok iyi ortam sağladığı için bu bakteriler sayesinde suda gelişen amonyağı yok ederek kokusuz, berrak bir su ile akvaryum zevkinizi maksimuma ulaştırır.

 

Monera filtre kullanılan akvaryumlar ile yaptığımız deneylerde su değişimi yapma ihtiyacı en az 1 yıl - 2 yıl görülmemiştir. İstek doğrultusunda 3 ayda, 6 ayda veya 12 ayda bir  ¼ miktarı geçmemek kaydı ile en az 10 gün dinlendirilmiş su ile veya damacana su ile akvaryumunuzdan su değişimi yapabilirsiniz. UYARI- Filtre temizliği yapıldığı gün su değişimi yapılmamalı. Aralarında en az 10 -15 gün zaman farkı olmalı.

 

Akvaryumdan zaman içinde buharlaşarak eksilen suyun yerine muhakkak ağzı açık bir kabın içinde, en az 10 gün dinlendirilmiş veya damacana su ile ilave edilerek tamamlanmalıdır.

 

Su seviye yüksekliği minumum 30 cm, genişliği 22 cm olan, 50 litreden 2000 litreye kadar tüm akvaryumlardamotor kuvveti değiştirilerek kullanılabilir. Ayarlanabilen farklı uzunluktaki aparatları sayesinde, farklı yükseklikte olan akvaryumlarda filtrenin akvaryum tabanına yakın noktalardan pissuyun çekilebilmesini sağlar.

 

Biolife Monera’yı (akvaryumunuzun litresine ve uzunluğuna göre doğru sayıda ve/veya doğru kuvvette) sirkülasyon motoru ile oksijen verecek şekilde kullandığınızda başka herhangi bir filtre, motor, hava motoru vb. kullanmanıza gerek yoktur. Sadece, Monera filtre Flora ile birlikte entegre kullanıldığında akvaryumunuzda bakteri miktarı ve florası çok daha fazla üst düzeyde olacağından ve filtre yıkama süreleri uzayacağı için, imkanınız var ise muhakkak tavsiyemizdir.

 

UYARI- Monera filtreyi akvaryumunuza takmadan önce plastik aksamlarını tuzlu veya sirkeli ılık suyla yıkayıp durulayın. Süngerlerini ve keçeyi sadece suyla yıkayıp ıslak olarak takın. Filtreyi motorsuz olarak akvaryum suyun içine sokun ve değişik yönlere çevirerek  filtrenin içindeki havanın dışarıya çıkmasını sağlayın. Sonrasında motorunu takarak çalıştırın. İçinde kalabilecek bir miktar havanın, filtrenin çalışmasına hiçbir zararı olmaz. Filtre çalışır iken (yaklaşık 10 – 15 gün içinde) zamanla kendisi atar. Filtreyi günde bir kere kapatıp açmak, filtre içinde kalan havanın atılmasına yardımcı olur.

 

UYARI- Balıklara yem atarken, Moneradan en uzak noktadan atın.

 

UYARI- Monera yı akvaryumunuza takar iken, pissu çekme aparatlarının ucuna takılan süzgeçli bölümün kumdan yaklaşık 3 - 5 cm yukarıda olmasına dikkat edin. Kuma çok yakın kullandığınızda gereksiz yere kum çekme ihtimalini oluşturur.

 

UYARI- Monera filtre sistemi akvaryumda su döngüsünün çok iyi oluşturulması için muhakkak akvaryumunuzun sağ camına veya sol camına takarak kullanmalısınız.

 

UYARI- Monera filtre akvaryuma takıldığında motorun kafası muhakkak 1 ila 2 cm arası suyun altında olmalıdır. Motor kafası kesinlikle suyun dışında olmamalı. Motor kafası bir miktarı dahi dışarıda olduğunda, motor kendini tam soğutamayacağı için motorun bozulmasına yol açar. Motor kafası 2 – 3 cm den daha fazla su seviyesinin altında olduğunda motorun çalışma performansını azaltır. Oksijen vermesi azalabilir veya tamamen kesilebilir.

 

   

MONERA KULLANMA TALİMATLARINI İNDİREBİLİRSİNİZ

KULLANMA TALİMATI PDF

 

 

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

 

 

 

 Akvaryumlarda Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Aynı Zamanda Dip Çekiminide Yok Edebilen Biolife, Monera, Flora Akvaryum İç Filtre Sistemleri. Akvaryum Kuluçka Ve Yavruluk Sistemleri. 

  

 

 

 

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

 

 

 Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

  

 

 Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

   

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

Akvaryumlarda Dip Çekimini Yok Eden Teni Türk Patentli Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.  

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

 

 

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

 

 

   

Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.