Monera Boş Kasası. Motorsuz . Kasa + Kapakları + Süzgeç ve boruları
Monera Boş Kasası. Motorsuz . Kasa + Kapakları + Süzgeç ve boruları

Monera Boş Kasası. Motorsuz . Kasa + 3 Adet Orta Kapak + Yan Kapakları + Süzgeç ve boruları (MoneraMotorsuzkasa)

Marka : Biolife
Fiyat : ₺230,00(KDV Dahil)

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

    

  Fotoğrafdaki Gibi Monera İçi Boş Kasası 

Motorsuz .

Kasa + Kapakları + Süzgeç ve boruları

 

 

Monera Kapak Takımı (YENİ ÜRÜN)

- 2 Adet Yan

- 3 Adet Farklı Ölçüde Yeni Orta Kapak

1. Orta Kapak Ölçü = 24,5 mm  - 24,7 mm arası

2. Orta Kapak Ölçü = 26,9 mm - 27 mm arası

3. Orta Kapak Ölçü = 31,7 mm  - 32 mm arası

 

 
 
MONERAYA TAM UYUMLU GİREBİLEN
GİRECEĞİ ÇAP 24,6 MM
 
TESPİT ETTİĞİMİZ BAZI MOTOR MARKALARI
 
VENUSAQUA U6603 25 WAT

 

VENUSAQUA U6604 35 WAT
VENUSAQUA S-788 25 WAT
VENUSAQUA S-888 35 WAT
VENUSAQUA S-988 45 WAT
 
BAOLAI BL-668 10 WAT
BAOLAI BL-1668 20 WAT
 

SOBO WP 3290 35 WAT
SOBO WP 2290 25 WAT
SOBO WP 1990 15 WAT
Sobo WP-3000
  Sobo 3200F
HAIYANG HY-1550
 
MINJIANG NS D1200 25 WAT 1600L/H
 
HIDOM AP - 3000H
 
Dophın 980F Dophın 980F
 
JENECA IPF - 1990  -  JENECA IPF - 2990 
 
JENECA IPF - 3990  -  JENECA IPF - 4990
 
Xilong - XL F180 25 WAT
Xilong - XL F280 30 WAT
  Xilong - XL F380 40 WAT
 
ATLANTİK 1200F
QUIK WP 1200F - 15 WAT
                  

 

 

Dış Filtre, Monera Filtre, Flora Filtrenin Bakteri Tutma Hızı Ve Miktarı Deneyi

 

MONERA KULLANMA TALİMATLARINI İNDİREBİLİRSİNİZ

KULLANMA TALİMATI PDF

 

 

Yeni Çıkardığımız Flora Ve Monera Aparatlarının

Tanıtım Videosu.

 

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

   

 

FLORA, MONERA VEYA  TEKLİ FLORA FİLTREYİ KULLANMADAN ÖNCE MUHAKKAK İZLEYİN

 

 

 

 

 

FLORA VE MONERA KURULUM VİDEOSU

  

FLORA VE MONERA YIKAMA VİDEOSU

 

 

BIOLIFE MONERA FİLTRENİN ÖZELLİKLERİ 

 

MONERA filtre, sirkülasyon motoru ile çalışabilen, sirkülasyon motoru ile kuvvetli çalışmasına rağmen, Monera’nın orta bölümünde bulunan temiz su haznesinden vakum etkisi yaparak çektiği pisliği, filtre bölümünde bulunan sünger ve keçe bölümlerine pisliği sıkıştırarak hapsedebilecek TÜRK PATENTLİ – TÜRK MARKASI -  YENİ filtre sistemidir.

 

Monera filtre sistemi; kısa ve uzun olmak üzere 2 farklı ölçüde pis su çekme aparatı, 3 adet sağda, 3 adet solda olmak üzere, sökülüp takılabilen aparatlı, toplam 6 adet farklı gözeneklere ve özel yapıya sahip biyolojik süngerler, 2 adet kızaklı aparat, bu aparatlara takılıp çıkarılabilen 2 adet keçe, temiz su çekme bölümü ve bu bölüme takılan motordan oluşur.

  

Monera filtre kasası uzun yıllar boyu kırılmadan, çatlamadan kullanılabilmesi için, çok sağlam plastik türü olan Polikarbonat’dan şeffaf olarak üretilmiştir. Filtrenin iç malzemeleri de kolay kırılmayan plastik yapısı kullanılmıştır. Biolife ürünlerimizin her parçasını bizlerden her zaman temin edebilirsiniz.

 

Monera Filtre sistemi tek başına kullanılabildiği gibi, istediğinizde Biolife Flora ile birliktede kullanabilirsiniz. Monera filtre Flora ile birlikte entegre kullanıldığında akvaryumunuzda bakteri miktarı ve florası çok daha fazla üst düzeyde olacağından ve daha fazla bakteri daha uzun süre akvaryum içinde kalacağından tavsiyemizdir.

 

Türk Patentli - Monera filtre sistemi,  (2 - 3 – 4 – 5 – 6 kovalı, ful filtre malzemeli) dış filtre sisteminin tutacağı bakteri ve pislikten çok daha fazlasını, çok daha hızlı tutabilen, aynı zamanda yararlı bakterilerin çok daha hızlı çoğalmalarını sağlayabilen üstün özelliklere sahiptir.

 

Dip çekimini tamamen yok eder. Monera filtre akvaryumda bakteri miktarını üst düzeye çıkartarak dip deki pislikleri posa haline getirir ve parçalanmalarını sağlar. Akvaryum dibini karıştıran balıklar sayesinde posa haline gelen pislikler havalanarak akıntı sayesinde çekim alanına gider ve Monera tarafından tutulur. Hapsedilir. Monera’nın hızlı bakteri geliştirebilmesi için akvaryumunuzda kesinlikle dip çekimiyapmayın.

 

Yavru balıkları siz istediğinizde çekmez: Akvaryumunuzda Monera filtrenin çekim alanına kapılacak minik yavrular olduğunda (aşağıdaki fotoğraftaki gibi) Monera filtrenin üst kapaklarını açık kullanarak ve filtre süngerini isteğe bağlı 5 mm – 20 mm dışarıya çıkartarak kullandığınızda, yavruların çekilmelerini engelleyebilirsiniz.

Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.                        Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.                  Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

 

Akvaryumdan temizlik için çıkartırken, tuttuğu pisliğin hiç birini akvaryuma  bırakmaz:  Monera filtre temizlik için akvaryumdan çıkarılırken hapsettiği pislikleri kesinlikle akvaryuma bırakmaz. Filtre temizliği rahat ve pratiktir.

 

Uzun süre elektrik kesintisi olsa dahi, elektrik geldiğinde dış filtre sistemlerinde en çok yaşanabilen, su kaçırma tehlikesi ve filtre haznesindeki pisliği akvaryuma tekrar vererek gereksiz balık ölümlerine yol açmaz.

 

Monera filtre sisteminde seramik, substrat, kömür, elyaf vb. sürekli gereksiz masrafa yol açan filtre malzemelerini kesinlikle kullanma ihtiyacı duymadan faydalı bakteriyi çok daha iyi geliştirme ve çoğaltabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede akvaryum suyunuzda kristal berraklığı masrafsız ve zahmetsiz oluşturur. Dış filtre sistemlerinde ve bazı iç filtre sistemlerinde kullanılan seramik, substrat, kömür, elyaf vb. malzemeleri Monera filtre sisteminde kesinlikle kullanmayın.

 

Akvaryumda kristal berraklık oluşturur ve koku yapmaz: Filtre bölümünde bulunan biyolojik süngerlerin farklı genişlikteki gözeneklerine, bakterilerin yuvalanmalarını ve çoğalmalarını sağlar. Akvaryumdan çekilen pis ve zararlı bakterili suyun, vakum etkisi sayesinde, yuvalanmış ve sıkıştırılmış bakterilerin arasından tamamına temas etmesini sağlayarak, zararlı bakterilerin tamamını yakalar. Azot döngüsünde görev alan yararlı bakterilerin gelişmesine ve çoğalmasına çok iyi ortam sağladığı için bu bakteriler sayesinde suda gelişen amonyağı yok ederek kokusuz, berrak bir su ile akvaryum zevkinizi maksimuma ulaştırır.

 

Monera filtre kullanılan akvaryumlar ile yaptığımız deneylerde su değişimi yapma ihtiyacı en az 1 yıl - 2 yıl görülmemiştir. İstek doğrultusunda 3 ayda, 6 ayda veya 12 ayda bir  ¼ miktarı geçmemek kaydı ile en az 10 gün dinlendirilmiş su ile veya damacana su ile akvaryumunuzdan su değişimi yapabilirsiniz. UYARI- Filtre temizliği yapıldığı gün su değişimi yapılmamalı. Aralarında en az 10 -15 gün zaman farkı olmalı.

 

Akvaryumdan zaman içinde buharlaşarak eksilen suyun yerine muhakkak ağzı açık bir kabın içinde, en az 10 gün dinlendirilmiş veya damacana su ile ilave edilerek tamamlanmalıdır.

 

Su seviye yüksekliği minumum 30 cm, genişliği 22 cm olan, 50 litreden 2000 litreye kadar tüm akvaryumlardamotor kuvveti değiştirilerek kullanılabilir. Ayarlanabilen farklı uzunluktaki aparatları sayesinde, farklı yükseklikte olan akvaryumlarda filtrenin akvaryum tabanına yakın noktalardan pissuyun çekilebilmesini sağlar.

 

Biolife Monera’yı (akvaryumunuzun litresine ve uzunluğuna göre doğru sayıda ve/veya doğru kuvvette) sirkülasyon motoru ile oksijen verecek şekilde kullandığınızda başka herhangi bir filtre, motor, hava motoru vb. kullanmanıza gerek yoktur. Sadece, Monera filtre Flora ile birlikte entegre kullanıldığında akvaryumunuzda bakteri miktarı ve florası çok daha fazla üst düzeyde olacağından ve filtre yıkama süreleri uzayacağı için, imkanınız var ise muhakkak tavsiyemizdir.

 

UYARI- Monera filtreyi akvaryumunuza takmadan önce plastik aksamlarını tuzlu veya sirkeli ılık suyla yıkayıp durulayın. Süngerlerini ve keçeyi sadece suyla yıkayıp ıslak olarak takın. Filtreyi motorsuz olarak akvaryum suyun içine sokun ve değişik yönlere çevirerek  filtrenin içindeki havanın dışarıya çıkmasını sağlayın. Sonrasında motorunu takarak çalıştırın. İçinde kalabilecek bir miktar havanın, filtrenin çalışmasına hiçbir zararı olmaz. Filtre çalışır iken (yaklaşık 10 – 15 gün içinde) zamanla kendisi atar. Filtreyi günde bir kere kapatıp açmak, filtre içinde kalan havanın atılmasına yardımcı olur.

 

UYARI- Balıklara yem atarken, Moneradan en uzak noktadan atın.

 

UYARI- Monera yı akvaryumunuza takar iken, pissu çekme aparatlarının ucuna takılan süzgeçli bölümün kumdan yaklaşık 3 - 5 cm yukarıda olmasına dikkat edin. Kuma çok yakın kullandığınızda gereksiz yere kum çekme ihtimalini oluşturur.

 

UYARI- Monera filtre sistemi akvaryumda su döngüsünün çok iyi oluşturulması için muhakkak akvaryumunuzun sağ camına veya sol camına takarak kullanmalısınız.

 

UYARI- Monera filtre akvaryuma takıldığında motorun kafası muhakkak 1 ila 2 cm arası suyun altında olmalıdır. Motor kafası kesinlikle suyun dışında olmamalı. Motor kafası bir miktarı dahi dışarıda olduğunda, motor kendini tam soğutamayacağı için motorun bozulmasına yol açar. Motor kafası 2 – 3 cm den daha fazla su seviyesinin altında olduğunda motorun çalışma performansını azaltır. Oksijen vermesi azalabilir veya tamamen kesilebilir.

 

   

MONERA KULLANMA TALİMATLARINI İNDİREBİLİRSİNİZ

KULLANMA TALİMATI PDF

 

 

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

 

 

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Yeni Akvaryum İç Filtre Sistemi 

  

 

 

 

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

 

 

 Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

  

 

 Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

   

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha Üstün Masrafsız Temizlik Yapabilen Türk Malı Türk Patentli Yeni İç Filtre Sistemi.

 

Akvaryumlarda Dip Çekimini Yok Eden Teni Türk Patentli Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.  

 

 

 Dış Filtreden Çok Daha İyi Temizlik Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.

 

 

   

 

FLORA VE MONERA 

KULLANICI VİDEOLARIMIZI

YORUMLARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ 

 

 

Dış Filteden Daha Masrafsız Bakteri Tutuşu Yapabilen Yeni Biolife Monera Akvaryum İç Filtre Sistemi.